€ 10,-
In de negentiende eeuw werd het spectrum aan genotsmiddelen breder dan tevoren. In dit themanummer van De Negentiende Eeuw gaat het om de vraag waarvan de negentiende-eeuwers heimelijk en openlijk genoten en hoe in de media, de literatuur en de kunsten de genotzuchtige kanten van het negentiende-eeuwse bestaan aan de orde kwamen. Hoe leefden rijke Amsterdammers als ze op reis waren? Welke drugs gebruikten Parijse dames om in extase te raken? En hoe verhield genot zich eigenlijk tot beschaving en deugd?
Inhoud: Redactioneel MARITA MATHIJSEN, Genot is deugd. Een verkenning in de verschuivingen in het denken over genot in de negentiende eeuw HUBERT VREEKEN, Prachtige vergezichten, elegante equipages en heerlijke tuinbonen. De reisaantekeningen van de Amsterdamse koopman Pieter Gerard Holthuysen, 1833-1856 JOS TEN BERGE, 'In een zacht suizende extaze'. Morfinisme en morfinomanie in decadent Parijs, een iconografie JAAP GRAVE, Buitenaards genot oftewel waarom zweven in Buysses Recht van de sterkste en Couperus' Extaze te verkiezen is boven de zwaartekracht HENK DE SMAELE, Verveling of plezier? Historici over de geneugten van de negentiende eeuw Aankondigingen en mededelingen
Al met al een themanummer om van te genieten, niet alleen als verveling op de loer ligt. De slotopmerking van De Smaele snijdt dan ook hout: 'Vast staat in elk geval dat er voor historici veel geneugten vallen te beleven aan de ontmaskering van de 19de eeuw'(blz. 140).' Paula Dix-Hertogh in: Holland 40 (2008) 2.